"Umut Tohumları" Projesi Sergisi Karina Deniz Kültürü Merkezi’nde Açıldı

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği, Çanakkale Seramikleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi, El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen "Umut Tohumları" projesi sergisi Karina Deniz Kültürü Merkezi’nde 29 Mayıs 2023 tarihinde açıldı.

 

Ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremden etkilenen bölgelerden kentimize gelen 7-12 yaş çocuklar ile Çanakkaleli çocukları bir araya getiren “Umut Tohumları” projesi kapsamında 4 hafta boyunca çocukların yaptıkları animasyon, çini, resim, seramik, serigrafi teknikleri ile yapılmış olan sanat eserleri Karina Deniz Kültürü Merkezi'nde sergilenmeye başladı. “Umut Tohumları” projesinin final etkinliği olarak düzenlenen sergi açılışına Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Özleyiş Çetin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Evren Karayel Gökkaya, Çanakkale Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği Başkanı Ülviye Çalıdağ, Çanakkale İl Sağlık Müdürü Gökhan Baştürk, akademisyenler, aileler ve davetliler katıldı.

 

Etkinlik, projenin içeriği ve kapsamına ilişkin konuşmalar ile başlarken, ardından proje kapsamında oluşturulan “Umut Tohumları” korosunun müzik dinletisi ile devam etti. Etkinlikte çocuklar, kendi yaptıkları seramik saksılara çiçek dikimleri gerçekleştirdiler. Sergi açılışı öncesinde projeye katılan çocuklara katılım belgeleri verilirken, ardından etkinliğe katılanlar sergiyi incelediler. Etkinlik, çocuklar ve katılımcıların birlikte pasta kesmesi ile son buldu. “Umut Tohumları” projesinin çıktılarının görüleceği bu sergi, 12 Haziran 2023 tarihine kadar Karina Deniz Kültürü Merkezi’nde ziyarete açık olacaktır.

 

Umut Tohumları Projesinin Etkinlik Fotoğraflarına Aşağıdaki Linklerden Ulaşabilirsiniz