“DARDANELLES99 ULUSLARARASI İLLÜSTRASYON SERGİSİ”

 

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Çanakkale Belediyesi’nin iş birliğinde Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş Yılı anısına, 29 Ekim 2022 tarihinde saat: 13.30’da Karina Deniz Kültürü Merkezinde “Dardanelles99 Uluslararası Davetli İllüstrasyon Sergisi” düzenlenecek. 

Modern Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi anmak, Cumhuriyetimizin 99. Yılını kutlamak, kentin kültür-sanat yaşamına katkı sağlamak, Üniversite-kent arasındaki etkileşimi güçlendirmek ve uluslararası çerçevede Çanakkale’nin tanınırlığını artırmak amaçlarıyla gerçekleşecek serginin teması; İlyada'nın Dardanos'undan, günümüzün modern Çanakkale’sine, kentin eşsiz manzarasını oluşturan boğaz ve çevresindeki coğrafyanın tüm değerlerini içerecek. Sergide 28 ülkeden 99 sanatçının 99 illüstrasyon çalışması yer alacak. 

29 Ekim 2022 saat: 13.30’da Çanakkale Belediyesi Karina Deniz Kültürü Merkezi’nde gerçekleşecek açılışta, akademisyen/sanatçı Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU ve yurtdışından davet edilen sanatçı/tasarımcıların katılımıyla çalıştaylar ve söyleşiler de yer alacak.

Serginin düzenleme ekibinde, Güzel Sanatlar Fakültesi’nden; Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Evren KARAYEL GÖKKAYA, Sergi Küratörü Öğr. Gör. Dr. Özlem UYAN, Kurul Üyeleri: Doç. Dr. Yeşim ZÜMRÜT, Dr. Öğr. Üyesi Oğuz TUNÇ, Dr. Öğr. Üyesi Z. Evrim KANAT, Arş. Gör. Kaan KAYA, Arş. Gör. Ayşe EKİCİ, Çanakkale Belediyesi’nden ise Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye ÜNÜVAR, Belediye Başkan Yardımcısı Z. Özleyiş ÇETİN, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Duygu ALBAYRAK, Etüt Proje Müdürü Meral HARPUT ve Karina Deniz Kültürü Merkezi Koordinatörü Abdullah BAYRAK yer almaktadır.

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)