Duyurular

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Güzel Sanatlar Fakültesi

ÖZEL YETENEK SINAVLARI

2014 YILI ÖZEL YETENEK SINAV İLANI

Sınav Sonuçları Fakültemizin Ana Sayfasında Duyurulmuştur

ÖN KAYIT

Ön Kayıt ücretinin bankaya yatırılmasının ardından Ön Kayıt Sistemi en geç bir iş günü sonra kullanıma açılacaktır. Ön Kayıt işleminin tamamlanabilmesi için bankaya kayıt ücretinin yatırılmasının ardından bu formun mutlaka doldurulması gereklidir
Çevrimiçi Ön Kayıt Başvuru Formu için tıklayınız

Ön Kayıtlar 07 – 17 Ağustos 2014 tarihleri arasında İnternet üzerinden yapılacaktır. Kayıt yaptıran adayların aşağıdaki başvuru evraklarını en geç 19 Ağustos 2014  tarihi mesai saati sonuna kadar posta/kargo veya elden GSF Dekanlığına ulaştırılması gerekmektedir.

BAŞVURU ÜCRETİ

Bir Grup için (yalnızca Plastik Sanatlar Grubu ya da yalnızca Sahne ve Görüntü Sanatları Grubu) 50 TL, iki Grup için 75 TL dir.
Banka Bilgileri:  Ziraat Bankası Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Şubesi IBAN TR930001002294000170005020.

Başvuru Ücretinin Yatırılmasında Dikkat Edilecek Hususlar

1. Banka dekontunun açıklama kısmına adayın TC Kimlik Numarasının (KKTC vatandaşları için YU Numarası) yazılması gerekmektedir. Açıklama alanına adayın TC Kimlik Numarası (KKTC vatandaşları için YU Numarası)  dışında başka bir bilgi yazılmamalıdır.
2. TC Kimlik Numarası (KKTC vatandaşları için YU numarası) dekontlarının açıklama kısmında bulunmayanların sınav işlemlerinin tamamlanması mümkün değildir. 3. Ön Kayıt Ücretini Ziraat Bankası ATM'lerinden adayın kendi TC Kimlik Numarasını kullanarak yapmayı tercih ediniz.Cumartesi/Pazar günü sınav ücreti Ziraat Bankası ATM'lerinden kartsız işlem seçeneği ile yapılabilir.

BAŞVURU ŞARTLARI

1. Adayın belirtilen süre içinde ön kayıt işlemlerini tamamlamış olması zorunludur.
2. Ön kayıt yaptırmak için; adayın lise ve dengi bir ortaöğretim kurumundan mezun olması veya kesin kayıtların başlama tarihlerine kadar mezun olabilecek durumda olması ve 2014 YGS'ye girerek bu sınavın (YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5, YGS-6) puan türlerinin en az birinden Plastik Sanatlar Grubu en az 200 veya daha yüksek, Sahne ve Görüntü Sanatları Grubu için en az 220 veya daha yüksek puan alınmış olması gerekir.
3. Adaylar, başvurdukları Gruplar için öngörülmüş olan sınav oturumlarının veya aşamalarının tümüne katılmak zorundadır.
4. Sınav oturumlarından veya aşamalarından her hangi birine katılmayan aday, değerlendirme dışı kalır.
5. Aday, sınav harcını yatırmak koşuluyla sınav takvimine uygun olarak birden fazla gruba ön kayıt başvurusunda bulunabilir.
6. Tek grup için (yalnızca Plastik Sanatlar Grubu ya da yalnızca Sahne ve Görüntü Sanatları Grubu) 50.TL, iki grup için 75 TL.yatırıldığını belgelemek.

BAŞVURU EVRAKLARI

1. Nüfus Cüzdan fotokopisi (TC Kimlik Numarası bulunmalıdır)
2. Lise veya dengi okul diploması ya da Lise Mezuniyet Belgesinin fotokopisi,
3. Son altı ay içinde çekilmiş, biyometrik iki adet vesikalık fotoğraf, (fotokopi ile çoğaltma veya bilgisayar çıktısı kabul edilmeyecektir ve adayın sınavı iptal edilecektir)

GÖNDERİLMESİ GEREKMEYEN EVRAKLAR

1. Adayın 2014 Yılı en yüksek YGS Puanı ÖSYM'den otomasyonla alınmaktadır. YGS sonucu yazıcı çıktısının gönderimesine gerek yoktur.
2. Başvuru ücreti ödeme belgesini (banka dekontu) göndermeyin. Ancak sınav işlemlerinin sonuna kadar saklayın.
3. Başvuru formunun çıktısının gönderilmesi gerekli değildir. Resimli başvuru formu sınav sırasında adaya verilecektir. Ancak aday başvuru formunun çıktısını alarak sınav işlemlerinin sonuna kadar saklamalıdır.

İnternetten ön kayıt işlemlerinin tamamlanmasından sonra başvuru evraklarının en geç 19 Ağustos 2014 tarihi mesai saati sonuna kadar posta/kargo veya elden GSF Dekanlığına ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı
Terzioğlu Yerleşkesi
(2014 Yılı Özel Yetenek Sınavları)
17020 Çanakkale


Faks: 286-218 05 36
E-posta: gsf@comu.edu.tr (Lütfen, her türlü sorunuzu e-posta ile gönderin)

      

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Yücel ŞAHİN / Cahit KURT