Galeri Selvin II 'de Berrin KAYMAN "Evire Çevire" Heykel Sergisi

Yaşam gerçeği, sadece bizim anlayıp, algılayabildiğimiz ayrıntılar içerisinde, dengeler kuruyor ve alternatifler üretiyor.  Değişikliklere her zaman açığızdır ama değişitiğimizi ya da değiştirildiğimizi fark etmeyiz. Doğrudan kurgulayamadığımız fakat hissettiğimiz gerçeği yansıttığımız  içsel değişimlerimiz, aslında var olan duygusal gerilimlerimizin dışa vurumudur.

“ EVİRE ÇEVİRE ”

 

Yaşam gerçeği, sadece bizim anlayıp, algılayabildiğimiz ayrıntılar içerisinde, dengeler kuruyor ve alternatifler üretiyor.  Değişikliklere her zaman açığızdır ama değişitiğimizi ya da değiştirildiğimizi fark etmeyiz. Doğrudan kurgulayamadığımız fakat hissettiğimiz gerçeği yansıttığımız  içsel değişimlerimiz, aslında var olan duygusal gerilimlerimizin dışa vurumudur. Bu da hayatın bize  sunduklarının içinde oluşturduğu  kendi dinamiği değiştirmektedir. Sonuç olarak ortaya, varolan evrene  paralel bir evren gibi derinlere inen alternatif bir dünya çıkmaktadır.  Yapıtlar izleyicilerin kendi duygusal dışa vurumları ile etkileşim haline girebilen, pek çok bakış açısından farklı bir duygu yaratacak biçimde, izleyicinin kendi bakış  açısını seçebileceği özgürlüğü sağlamaktadır. Çünkü, “Ben onu farklı zamanlarda, evire çevire,  farklı duygularda, farklı ışıklar altında oluşturdum.”

Bizimle birlikte yol almak isteyene kendini bulmasını sağlayacak bir çok boyutluluk ile birlikte, çoktan seçmeli, çok sosyal, çok eğlenceli, gerçek ....

 

                                                                                                             

                                                                                                                M.Berrin KAYMAN